NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok güzel bir gelin olman için inan bana kusursuz vücut ölçülerine sahip olmana gerek yok. Gelinlik modelini seçerken vücut tipine göre seçim yap yeter. Bunu yapmak ise çok kolay. Çünkü toplamda zaten 4 ana vücut tipi var. Seninkinin hangisi olduğunu öğrenip, ona uygun modellerden birini seçtikten sonra gelinliğinin yakışmaması için hiçbir sebep yok!

Kum Saati Vücut Tipi: İnce belliysen ve göğüs ölçünle kalça ölçün neredeyse aynıysa sen kum saati vücut tipine sahipsin demektir. Eğer kum saatine benzeyen bu vücut tipindeysen sana hemen hemen tüm modeller yakışır, ama mükemmel fiziğini gözler önüne sermek istersen en uygun gelinlik modeli balık olacaktır.

Armut Vücut Tipi: Kalça kısmının vücudun üst bölümüne göre daha geniş olduğu vücut tipidir. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarında A kesim gelinlikler çok hoş durur.

Elma Vücut Tipi: Kalın bel ve düz bir kalçaya sahipsen bu başlık seni ilgilendiriyor demektir. Elma vücut tipine sahip gelin adayları dekolteli modeller ile dikkatleri bacaklarına veya göğüslerine kaydırabilir. Sanılanın aksine V yaka dekolteli gelinlikler, bu vücut tipine çok yakışır.

Dikdörtgen Vücut Tipi: Geniş ve atletik omuzlar, dar kalça ve büyük olmayan göğüslere sahipsen senin vücut tipin dikdörtgendir. Dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları için en ideal gelinlik modeli düz kesim gelinlikler ve omuzlarının güzelliğini ortaya çıkaracak straplez ya da halter yaka modellerdir.